Sizin İçin Seçtiklerimiz

İthalat İhracat İşlemleri ve Ödemeleri


Akreditif
Şartlı bir ödeme garantisidir. Buradaki şart, alıcının/ithalatçı talimatı ile malların yüklendiğini veya hizmetin yerine getirildiğini gösteren, şart koşulmuş malı temsil eden belgelerin(vesaikin), satıcı/ihracatçı tarafından düzenlenmesidir. 

Garanti ise düzenlenen bu belgelerin, belirlenen süre içerisinde bankaya ibrazı kaydıyla satıcıya ödeme yapılacağına dair bir banka yükümlülüğüdür. Aksi takdirde banka tarafından ödeme yapılmayacaktır.

Akreditif Kredisi için tıklayınız.
Peşin Ödeme
Alıcının/ithalatçının mal bedelini, malların sevkiyatından önce satıcıya/ihracatçıya ödediği bir ödeme şeklidir. Satıcı, mal bedelini aldıktan sonra malları gönderir. Alıcı için risklidir. Alıcının satıcıya her bakımdan güven duyması halinde ve peşin ödemede indirim olanağının olması halinde başvurulan bir yöntemdir.
Vesaik Mukabili Ödeme
Satıcı tarafından sevk edilen malların, alıcı tarafından gümrüklerden çekilebilmesi için bu malları temsil eden belgelerin (fatura, konşimento, sigorta poliçesi, analiz sertifikası, menş’ e şahadetnamesi vb. gibi), muhabir bankalar üzerinden alıcının bankası kanalıyla mal bedelinin ödenmesi kaydıyla alıcıya teslim edildiği bir ödeme şeklidir.
Mal Mukabili Ödeme
Satıcı/ihracatçı tarafından sevk edilen malların, alıcı /ithalatçı tarafından gümrüklerden çekilmesinden sonra, mal bedelini satıcıya gönderdiği bir ödeme şeklidir. Satıcı için risklidir.
Kabul Kredili Ödeme
Satıcı tarafından sevk edilen malların, alıcı tarafından gümrüklerden çekilebilmesi için bu malları temsil eden belgelerle birlikte gönderilen poliçe ve bu poliçe üzerinde belirtilen tarihte mal bedelinin ödeneceğinin alıcı tarafından kabul edilmesi ve/veya alıcının bankasınca aval verilmesi şartını içeren bir ödeme şeklidir. 

Malları temsil eden belgeler, alıcı tarafından poliçenin kabulünden ve/veya alıcının bankasınca aval verilmesinden sonra alıcıya teslim edilir. Kabul Kredili Akreditifli, Kabul Kredili Vesaik Mukabili, Kabul Kredili Mal Mukabili şeklinde yapılabilir. Alıcıya, vadeli mal alma imkanı tanır.

Detaylı bilgi almak için en yakın şubemize başvurabilirsiniz.

Aile Geliriniz 

Almak İstediğiniz
Evin Expertiz Değeri 

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,
Daha yüksek bir aylık taksit tutarı veya daha düşük bir kredi tutarı girmeniz gerekmektedir.
0 Ay

Arkadaşınıza Tavsiye Edin

Siz de VakıfBank KOBİdost’un kampanya ve ürünlerini arkadaşlarınıza önerebilir onların da bu imkanlardan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Sizin

Arkadaşınızın

Gönder