< Tüm Hikayeler

TAŞPINAR

Taşpınar AVM’nin Onursal Başkanı Kıymetli Babamız Sayın Ramazan Üşenmez’dir. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Erdem Üşenmez, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sayın Ertan Üşenmez, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sayın Erdoğan Üşenmez, Sayın Erhan Üşenmez, Sayın Derviş Üşenmez olup toplam beş kardeştir.

Bizler 1988 yılına kadar Aksaray’ın Taşpınar kasabasında çiftçilik ve hayvancılık yaparak hayatımızı idame ettiriyorduk. Vefakar annemiz kışları halı dokur, yazları da çok zor şartlar altında yaylada hayvanlarımıza bakardı.

1988 yılının Ekim ayında Ankara’ya taşındık ve Keçiören’de 3 ortaktan oluşan halı dükkanını açtık. Bu arada, birçok Anadolu çocuğu gibi küçük yaşlarda çeşitli yerlerde çalıştık. 1996 yılında daha yirmili yaşlarda iken, kendimiz bu işleri yapacağımıza kanaat getirdik ve ortaklarımızdan ayrıldık.

Öz sermayemiz sattığımız hayvanlarımızdı. Bu sermaye ile seyyar satıcılık yaparak, mahallelerde halı satarak 2000 yılına kadar belli bir müşteri portföyü oluşturduk.

Bu süreçte müşterilerimizin güvenini kazandık ve bu güvenle müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için 2000 yılında Etlik/Kasalar’da ilk halı showroom’unu açtık. 2002 yılında ise Keçiören/Gazino’da halı mağazamızı açtık. Derken, biz ev tekstili ve züccaciye de satmaya başladık ve ürün çeşitliliğimiz artmaya başladı. Annne ve babamızın bizlere verdiği şu üç nasihatı hiç unutmadık. Bunlar:

  • Dürüst olunuz.
  • Çalışkan olunuz.
  • İsraf etmeyiniz (işten artmaz dişten artar).

Bilindiği gibi, insanların en büyük sermeyesi sadece para değildir! Anne - babanın hayır duasıdır. Onların manevi desteği, şüphesiz çok önemlidir. Bizler, çok şükür bu destek ile ticari hayatımızı elbirliği ile devam ettiriyoruz. Nitekim, sektördeki boşluğu görerek mağaza sayımızı 19’a çıkarttık.

Mobilyada ve bazada tedarik sıkıntılarından dolayı Akyurt’ta 8 milyon dolarlık yatırım ile bugünkü imalat ve lojistik gücüne eriştik. Böylece Taşpınar üreten ve satan bir firma olmuştur.

Ankara’da sektörde lider konumda olup ülkemizin çeşitli illerinde mağazalar açmaya karar vererek, 8.500 m2 büyüklüğündeki mağazamızı Kırıkkale’de açtık. Bu arada, sizlerden de güç alarak perakende ve imalat ile yetinmeyerek başka sektörlere de girme ihtiyacı hissettik ve bu bağlamda inşaat sektörüne girdik. Şu anda 100 milyon $’lık yatırım ile 5 bin kişinin yaşayacağı bir kasaba büyüklüğünde yaşam alanı inşa ediyoruz.

Taşpınar, şu an aylık 10.000 TL perakende ciroyu geçmiş, 19. şubeyi açmış, İstanbul Yolu Şubesi ile 10.000 m2 lik AVM’ler açmaya başlamış, 400 çalışana ulaşmış, 350.000 perakende müşteriye satış yapmış, 50’si ulusal marka olmak üzere toplam 260 tedarikçi firma ile çalışan, başta inşaat olmak üzere farklı sektörlere de faaliyetlerini taşıyan, 40.000 m2 yi geçkin kapalı alanı ile segmentindeki en büyük firma olma özelliğini taşımaktadır.

Tüm Hikayeler İçin Tıklayınız

Aile Geliriniz 

Almak İstediğiniz
Evin Expertiz Değeri 

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,
Daha yüksek bir aylık taksit tutarı veya daha düşük bir kredi tutarı girmeniz gerekmektedir.
0 Ay

Arkadaşınıza Tavsiye Edin

Siz de VakıfBank KOBİdost’un kampanya ve ürünlerini arkadaşlarınıza önerebilir onların da bu imkanlardan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Sizin

Arkadaşınızın

Gönder