< Kampanyalar

EBRD KAYNAKLI KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK PAKETİ VAKIFBANK’TA

ARKADAŞINIZA TAVSİYE EDİN HEMEN BAŞVUR

 

VakıfBank, Türkiye’de kadın girişimciliğinin artırılması, iş yaşamına kadınların katılımının teşvik edilmesi ve kadın girişimcilerin işletme faaliyetleri esnasında ortaya çıkacak olan finansal ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) 30.000.000 USD’lik bir fon temin etmiştir.

Temin edilen fon kapsamında, kadın işletmelerin birçok ihtiyacına yönelik olarak hazırlanan kredi ürünleri, uygun faiz oranları ve 84 aya varan vadeler ile sunulmakta, bunun yanı sıra kadın işletmelerine birçok bankacılık ürün ve hizmetinde özel avantajlar sağlanmaktadır.

Hangi kredilerden yararlanılabilir?

EBRD Kaynaklı Kadın Girişimcilere Destek Paketi kapsamında, kadın işletmelerine yönelik olarak cazip faiz oranları ile, 60 aya varan vadelerde EBRD Kadın Girişimci İşletme Kredisi ve EBRD Kadın Girişimci İhracat Kredisi, 84 aya varan vadelerde EBRD Kadın Girişimci İşyeri Edindirme Kredisi sunulmaktadır. EBRD Kadın Girişimci İhracat Kredisi USD ve EUR para birimlerinde kullandırılabilmektedir.

Sunulan avantajlı bankacılık ürün ve hizmetleri nelerdir?

EBRD Kaynaklı Kadın Girişimci Destek Kredilerinden yararlanan müşterilerimize aşağıda yer alan bankacılık ürün ve hizmetleri avantajlı olarak sunulabilecektir.

 • 1 Yıllık Ücretsiz Nette Mini Tarife,
 • İndirimli Teminat Mektubu Komisyonu,
 • Çek Defteri Bedeli ve İstihbarat Masrafı Muafiyeti/İndirimi,
 • İndirimli E-fatura,
 • BusinessCard Aidat Muafiyeti ve Ekstrede İndirim*,
 • Özel Üye İşyeri Fiyatlaması,

*BusinessCard Aidat Muafiyeti ve Ekstrede İndirim kapsamında belirtilen kredilerin herhangi birinden kullanmış olması kaydıyla mevcut durumda BusinessCard’ı olan ya da ilk defa BusinessCard talebinde bulunacak Kadın Girişimciler için kredi vadesi boyunca (kredi taksidinin ödeneceği son yıl dahil) BusinessCard aidatı muafiyeti sağlanacaktır. Ayrıca, Mevcut ya da yeni tahsis edilmiş Businesscard ile (ek kartlar da dahil) yapılan “ilk 2.500 TL.’lik alışverişe 50 TL ekstrede indirim” hediye edilecektir. Kredi kullandırım tarihinden itibaren 3 ay sonrasına kadar 2,500 TL harcama yapılmaz ise indirim yansıtılmayacaktır. 2,500 TL’lik harcamaya peşin, mail order ve taksitli alışverişler dahildir. BusinessCard’tan yapılacak nakit çekim, iade ve puan kullanımı türündeki işlemler dikkate alınmayacaktır. Kampanyadan eski ve yeni BusinessCard sahipleri yararlanabilecektir. Kampanyadan ilk 1,000 müşteri faydalanacaktır. Kampanya müşteri bazlı olup, kart sahibi kampanyadan 1 defa faydalanabilecektir. Kredinin veya BusinessCard’ın iptal edilmesi halinde indirim yansıtılmayacaktır. İndirimler ve katılımlar otomatik olarak yapılacaktır.

Krediden kimler yararlanabilir?

Krediden yararlanacak işletmelerde aranan özellikler,

 • 250’den daha az tam zamanlı personel çalıştırıyor olması,
 • Yıllık cirosunun 50 Milyon EURO’ yu ve/veya bilanço büyüklüğü 43 Milyon EURO’ yu geçmemesi,
 • Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yerleşik olarak faaliyet göstermesi,
 • Çoğunluk hissesi ve denetiminin özel sektörde olması,
 • EBRD Kadın Girişimci tanımı kapsamına girmesi gerekmektedir.
EBRD Kadın Girişimci Tanımı

EBRD Kadın Girişimci tanımı kapsamı şirket türlerine göre farklılık göstermektedir. Buna göre;

Gerçek Kişi İşletmelerde;

İşletme sahibinin ve yönetisinin kadın olması ve işletmeyi temsil ve ilzamla yetkili kişinin ya işletme sahibi ya da başka bir kadın olması gerekmektedir. İşletmenin yöneticisi ve işletmeyi temsile ve ilzama yetkili kişi erkek ise bahse konu işletme “EBRD Kadın Girişimci” kapsamında değerlendirilemez.

Limited Şirketlerde;

 • Ortaklardan birinin kadın olması (Ortaklık payı dikkate alınmayacaktır.) ve bu ortağın aynı zamanda şirketi temsil ve ilzama münferiden yetkili olması veya,
 • Şirketi münferiden temsile ve ilzama yetkili olan müdürlerden birinin kadın olması veya,
 • Şirket müdürleri şirketi müştereken temsile ve ilzama yetkili iseler müdürlerin çoğunun kadın olması veya,
 • Yönetim kurulu tarafından görevlendirilen en üst düzey işletme yöneticisinin kadın olması (Söz konusu yönetici Genel Müdür, Genel Direktör, CEO, COO gibi adlarla tanımlanmış olabilir) gereklidir.

(Yönetim kurulu, üyelerinden birini en üst düzey yönetici olarak atayabileceği gibi üçüncü bir kişiyi de görevlendirebilir.)

Anonim Şirketlerde;

 • Yönetim kurulu tarafından görevlendirilen en üst düzey yöneticinin kadın olması (Söz konusu yönetici Genel Müdür, Genel Direktör, CEO, COO gibi adlarla tanımlanmış olabilir) veya

  (Yönetim Kurulu, yönetim yetkisini üyeleri arasından birine devredebileceği gibi dışarıdan bir kişiye de devredebilir.)

 • Yönetim kurulu tarafından yapılmış bir yönetim yetkisi devri söz konusu değilse, yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunun (%51 ve üzeri) kadın olması gereklidir.

Kollektif Şirketlerde;

 • Ortaklardan birinin kadın olması ve bu ortağın ya diğer ortak/ortaklar ile yönetim sorumluluğunu paylaşıyor olması ya da diğer ortaklar tarafından yönetim yetkisini kullanmak üzere atanmış/görevlendirilmiş olması veya,
 • Şirket ortakları tarafından görevlendirilen en üst düzey işletme yöneticisinin kadın olması (Söz konusu yönetici Genel Müdür, Genel Direktör, CEO, COO gibi adlarla tanımlanmış olabilir) gereklidir.

Komandit Şirketlerde;

 • Komandite ortağın kadın olduğu komandit şirketlerde “kollektif şirket” hükümleri,
 • Komandite ortağın kadın olduğu sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerde “anonim şirket” hükümleri uygulanacaktır.

Kooperatiflerde;


Anonim şirket” hükümleri dikkate alınacaktır.

*EBRD Kadın İşletmelere Finansman ve Danışmanlık Desteği programı hakkında detaylı bilgiye ve kadın girişimcilerin, işletmerini finans yönetimi ve performans, pazar bilgisi, pazarlama ve satış, insan kaynakları, strateji ve organizasyon, risk yönetimi ve operasyonlar bakımından analiz ederek güçlü ve zayıf yanlarını belirlemelerini sağlayacak “İşletme Merceği” uygulamasına linkten ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için en yakın VakıfBank Şubesine bekleriz.

Aile Geliriniz 

Almak İstediğiniz
Evin Expertiz Değeri 

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,
Daha yüksek bir aylık taksit tutarı veya daha düşük bir kredi tutarı girmeniz gerekmektedir.
0 Ay

Arkadaşınıza Tavsiye Edin

Siz de VakıfBank KOBİdost’un kampanya ve ürünlerini arkadaşlarınıza önerebilir onların da bu imkanlardan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Sizin

Arkadaşınızın

Gönder