Sizin İçin Seçtiklerimiz

Enerji Verimliliği Kredileri

VakıfBank, Çevre Bankacılığı kapsamında enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projeleri finansmanı için; Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı (TURSEFF) Programını, KOBİ’lerin enerji kullanımında verimliliği arttırmak amacıyla Dünya Bankası ile de KOBİ Enerji Verimliliği Kredi Programını uygulamaktadır.
TURSEFF Kredi Programı
Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın kabul ettiği projeler, uzun vadeli finansman ve uygun kredi koşullarıyla desteklenecektir. TURSEFF Programı’nın kalite, kapasite ve karlılık artışı sağlamasının yanı sıra, toplumda çevre bilincinin oluşturulmasına da katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

1-Ticari Enerji Verimliliği Yatırımları

Isı ve elektrik kojenerasyon sistemleri, kazan, enerji dağıtım sistemleri rehabilitasyon onarımları, güneş, rüzgar ve atık enerji sistemleri, tarımsal projeler vb. bu kapsamda değerlendirilir.

2-Küçük Ölçekli Yenilenebilir Enerji Yatırımları Kapasitesi

10 MW’tan düşük olan yenilenebilir enerji santrali (rüzgar türbinleri ve hidroelektrik vb.) projeleri, bu grupta değerlendirilir.

3-Yapı Sektöründe Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Yatırımları

Ticari işletmelerin ısı sisteminin iyileştirilmesi ve ısı kontrolünün yapılması, mevcut pencerelerin yeni çift camlı pencerelerle değiştirilmesi, eski kazanların yeni ve verimli kazanlarla değiştirilmesi, binalarda yenilenebilir enerji sistemlerinin uygulanması (güneş enerjisi ile ısıtma/soğutma vb.) gibi projeler bu kapsamda değerlendirilir.

4-Uygun Üreticiler, Tedarikçiler ile Enerji Verimliliği Montajcıları ve Yenilenebilir Enerji Teknolojisi Ekipman Malzemeleri İçin Yatırım Kredileri

Fatura karşılığı kullanılmak üzere alınan makine veya yapılan iş enerji tasarrufu sağlıyorsa, bu kapsamda değerlendirilir.
Dünya Bankası E.V. Kredi Programı
VakıfBank, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerde (KOBİ) enerji kullanımında verimliliği arttırmak amacıyla müşterilere 'Dünya Bankası KOBİ Enerji Verimliliği Projesi' kapsamında krediler sunmaktadır.

Dünya Bankası Kredisi kullanmak isteyen Enerji verimliliği yatırımı gerçekleştiren/gerçekleştirmeyi planlayan işletmelerde aranan özellikler;

  • En az %50 hissesinin özel sektörde faaliyet gösteren gerçek ve/veya tüzel kişilere ait olması,
  • 250’den az çalışanı ve 50 milyon EURO’dan az cirosu bulunan işletmeler olması,
Veya
  • Yukarıda belirtilen tanıma uymamakla birlikte, 1500’den az çalışanı bulunan işletmeler olması gerekmektedir.
Çevresel İnceleme Prosedürleri için tıklayınız
Environmental Review Procedures için tıklayınız

Detaylı bilgi almak için en yakın şubemize başvurabilirsiniz.

Aile Geliriniz 

Almak İstediğiniz
Evin Expertiz Değeri 

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,
Daha yüksek bir aylık taksit tutarı veya daha düşük bir kredi tutarı girmeniz gerekmektedir.
0 Ay

Arkadaşınıza Tavsiye Edin

Siz de VakıfBank KOBİdost’un kampanya ve ürünlerini arkadaşlarınıza önerebilir onların da bu imkanlardan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Sizin

Arkadaşınızın

Gönder