Sizin İçin Seçtiklerimiz

Kredi Garanti Fonu (KGF)


VakıfBank, teminat sıkıntısı yaşayan KOBİ ‘lere Kredi Garanti Fonu (KGF) Teminatlı Krediler sunuyor.

Kredi Garanti Fonu (KGF) ile Bankamız arasında imzalanan protokol kapsamında kredi kullanmak isteyen ancak teminat sıkıntısı yaşayan KOBİ’lere KGF’nin mevzuatına göre farklı limit, vade ve tutarlarda krediler kullandırılabilmektedir.

KGF Kefalet Uygulamaları

KGF tarafından; “Özkaynak Kefaletleri” ve “Hazine Destekli Kefaletler” olmak üzere iki ayrı kaynaktan Portföy Garanti Sistemi (PGS) uygulaması ve Portföy Limit Sistemi (PLS) uygulaması altında iki ayrı uygulama ile kefalet verilmektedir.


Özkaynak Kefaletleri

KGF’nin kendi özkaynaklarından; KOBİ’ler (Küçük ve Orta Büyüklükte İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmeliğe göre bu nitelikte olan) ile bu vasıfta sayılan esnaf ve sanatkarlar, serbest meslek mensupları, kooperatifler (arsa ve konut yapı kooperatifleri hariç), çiftçiler, tarımsal işletmeler ve ana sözleşmesinde belirlenen/belirlenecek nitelikleri taşıyan gerçek ve tüzel kişi işletmelere verdiği kefalet türüdür.

Hazine Destekli Kefaletler

Hazine destekli kefalet uygulamasından İhracatçılar (KOBİ veya KOBİ dışı), KOBİ’ler (Küçük ve Orta Büyüklükte İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmeliğe göre bu nitelikte olan) ve KOBİ dışı işletmeler (Halihazırda gemi inşa sanayi, seyahat acenteleri, turizm işletmeleri, havayolu işletmeleri) yararlanabilmektedir.

Yararlanma koşulları ve kredi başvurusu hakkında detaylı bilgi için en yakın VakıfBank Şubesine bekleriz. Kredi başvurularının Banka tarafından değerlendirilerek olumlu bulunması ve sonrasında KGF'nin kefalet başvurusunu onaylaması halinde kredi talepleri karşılanacaktır. KGF kefaletinden yararlanma koşullarının detayları için www.kgf.com.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Krediden yararlanan şahıs firmaları için hayat sigortası yaptırılması zorunlu olup, yaptırılmaması halinde kredinin %0.5 (binde beş)’i tutarında peşin komisyon tahsil edilecektir. Bankamız gerekli gördüğü hallerde, kredi kullandırım koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Aile Geliriniz 

Almak İstediğiniz
Evin Expertiz Değeri 

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,

Vade (Ay)

0 TL

Aylık Ödenmek İstenen Taksit

Faiz Oranını Değiştirmek İstiyorum

,
Daha yüksek bir aylık taksit tutarı veya daha düşük bir kredi tutarı girmeniz gerekmektedir.
0 Ay

Arkadaşınıza Tavsiye Edin

Siz de VakıfBank KOBİdost’un kampanya ve ürünlerini arkadaşlarınıza önerebilir onların da bu imkanlardan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Sizin

Arkadaşınızın

Gönder